CZY TY JESTEŚ TYM, KTÓRY MA PRZYJŚĆ…?


Ewangelia wg św. Mateusza 11, 2-11 (Niedziela 15.12.2019 r.)
Gdy Jan usłyszał w więzieniu o czynach Chrystusa, posłał swoich uczniów z zapytaniem: «Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?» Jezus im odpowiedział: «Idźcie i oznajmijcie Janowi to, co słyszycie i na co patrzycie: niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci zostają oczyszczeni, głusi słyszą, umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię. A błogosławiony jest ten, kto nie zwątpi we Mnie».

Gdy oni odchodzili, Jezus zaczął mówić do tłumów o Janie: «Co wyszliście obejrzeć na pustyni? Trzcinę kołyszącą się na wietrze? ale co wyszliście zobaczyć? Człowieka w miękkie szaty ubranego? Oto w domach królewskich są ci, którzy miękkie szaty noszą. Po co więc wyszliście? Zobaczyć proroka? Tak, powiadam wam, nawet więcej niż proroka. On jest tym, o którym napisano: „Oto Ja posyłam mego wysłańca przed Tobą, aby przygotował Ci drogę”. Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on».

„Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?”.
Jan pyta o wypełnienie obietnicy Bożej dotyczącej przyjścia Mesjasza. Jezus nie odpowiada wprost, tylko zwraca uwagę na znaki, które będą towarzyszyły przyjściu Mesjasza, a które właśnie się dzieją.

W tym kontekście widzę, że Bóg jest wierny swemu słowu i wypełnia dane obietnice. Warto bym poznał jakie ma dla mnie. Już kilka tych, które rozpoznałem wypełnił i wciąż wypełnia. Podzielę się nimi:
„…Bądźcie dzielni i działajcie, a Pan poszczęści dobremu” (2 krn 19,11) – takie słowo dostałem w dniach bezpośredniego przygotowania do ślubu i wesela. Cała ceremonia pięknie się udała mimo wielu trudności i niewiadomych, które budziły w nas obawy.

„Rzekł mu [jeden z nich]: O tej porze za rok znów wrócę do ciebie, twoja zaś żona, Sara, będzie miała wtedy syna” (Rdz18,10) – mniej więcej rok po otrzymaniu tego słowa, począł nam się Syn.

„Bo z pracy rąk swoich na pewno będziesz pożywał, będziesz szczęśliwy i dobrze będzie ci się wiodło” (Ps 128,2) – tę obietnicę Bóg wypełnił już wiele razy.
Tato dziękuję Ci, że spełniasz dane słowo.

Życzę Ci byś odkrył jakie obietnice dobry Bóg przygotował dla Ciebie.

Szczęśliwy mąż i ojciec
Grzegorz Kociuba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *