… I TAM SZUKALI JEZUSA


Ewangelia wg św. Jana 6, 24-35
Kiedy ludzie z tłumu zauważyli, że na brzegu jeziora nie ma Jezusa ani Jego uczniów, wsiedli do łodzi, dotarli do Kafarnaum i tam szukali Jezusa. Gdy zaś odnaleźli Go na przeciwległym brzegu, rzekli do Niego: «Rabbi, kiedy tu przybyłeś?»

W odpowiedzi rzekł im Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Szukacie Mnie nie dlatego, że widzieliście znaki, ale dlatego, że jedliście chleb do syta. Zabiegajcie nie o ten pokarm, który niszczeje, ale o ten, który trwa na życie wieczne, a który da wam Syn Człowieczy; Jego to bowiem pieczęcią swą naznaczył Bóg Ojciec».

Oni zaś rzekli do Niego: «Cóż mamy czynić, abyśmy wykonywali dzieła Boga?»
Jezus, odpowiadając, rzekł do nich: «Na tym polega dzieło Boga, abyście wierzyli w Tego, którego On posłał».

Rzekli do Niego: «Jaki więc Ty uczynisz znak, abyśmy go zobaczyli i Tobie uwierzyli? Cóż zdziałasz? Ojcowie nasi jedli mannę na pustyni, jak napisano: „Dał im do jedzenia chleb z nieba”».Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Nie Mojżesz dał wam chleb z nieba, ale dopiero Ojciec mój daje wam prawdziwy chleb z nieba. Albowiem chlebem Bożym jest Ten, który z nieba zstępuje i życie daje światu».

Rzekli więc do Niego: «Panie, dawaj nam zawsze ten chleb!» Odpowiedział im Jezus: «Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie».

„Zabiegajcie nie o ten pokarm, który niszczeje, ale o ten, który trwa na życie wieczne
Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie”.

W dzisiejszej Ewangelii moją uwagę zwraca lud, który szuka Jezusa. On pokazuje im prawdziwe motywy poszukiwań, ludowi chodzi o zaspokojenie głodu, a nie o wielkie znaki. W tym kontekście warto bym zastanowił się czego szukam i czego mi brakuje? A także dlaczego tak jest?

Kolejną rzeczą na jaką zwróciłem uwagę jest rada Jezusa, by troszczyć się o ten pokarm, który nie ginie, ale jest wieczny. Z tego słowa wynika dla mnie konkretne zadanie: powinienem zobaczyć jak należy przygotowywać się do Eucharystii, sprawdzić jak to u mnie wygląda i jeśli trzeba wprowadzić zmiany.
Tato dziękuję Ci za Twego Syna, który daje mi się w chlebie Eucharystycznym.

Życzę Ci byś znalazł ukojenie swoich pragnień u Jezusa.

Szczęśliwy mąż i ojciec
Grzegorz Kociuba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *