STARAJCIE SIĘ NAPRZÓD O KRÓLESTWO BOGA I O JEGO SPRAWIEDLIWOŚĆ


Ewangelia wg św. Mateusza 6,24-34.
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego – miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie! Dlatego powiadam wam: Nie martwcie się o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać. Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie? Przypatrzcie się ptakom podniebnym: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichlerzy, a Ojciec wasz niebieski je żywi. Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one? Kto z was, martwiąc się, może choćby jedną chwilę dołożyć do wieku swego życia? A o odzienie czemu się martwicie? Przypatrzcie się liliom polnym, jak rosną: nie pracują ani przędą. A powiadam wam: nawet Salomon w całym swoim przepychu nie był tak ubrany jak jedna z nich. Jeśli więc ziele polne, które dziś jest, a jutro do pieca będzie wrzucone, Bóg tak przyodziewa, to czyż nie tym bardziej was, ludzie małej wiary?

Nie martwcie się zatem i nie mówcie: co będziemy jedli? co będziemy pili? czym będziemy się przyodziewali? Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane. Nie martwcie się więc o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie martwić się będzie. Dosyć ma dzień każdy swojej biedy».

„Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane”.
Dziś Jezus pokazuje mi Boga Ojca, który troszczy się o wszystkie moje potrzeby. Ja jedyne co mam robić to starać się o Jego Królestwo i Jego sprawiedliwość. Zastanawiam się nad tym jak te zadania mają wyglądać w moim codziennym życiu… Niedziela będzie czasem, w którym będę szukał odpowiedzi. A jak według Ciebie wygląda to zadanie?
Tato dziękuję Ci, że troszczysz się o moje potrzeby.

Życzę Ci otwartych oczu byś widział ile dobra daje nasz Tata.

Szczęśliwy mąż i ojciec
Grzegorz Kociuba

1 myśl w temacie “STARAJCIE SIĘ NAPRZÓD O KRÓLESTWO BOGA I O JEGO SPRAWIEDLIWOŚĆ

  1. Dla mnie chodzi przede wszystkim o wykonywanie swoich powinności na chwałę Pana. We wszystkim szukając Jego obecności, we wszystkim starając się dawać o Nim świadectwo. Nie robić niczego oczekując tylko na tą „ludzką” zapłatę, tylko modlić się o zapłatę w niebie. Bo tak naprawdę wszystko co mamy tutaj na ziemi jest bezwartościowe w porównaniu do wieczności. Wszystko oprócz miłości Boga i bliźniego i to tym we wszystkim powinniśmy się kierować 🙂

    https://zycbogiem.blogspot.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *