…DNIEM I NOCĄ WOŁAJĄ DO NIEGO


Ewangelia wg św. Łukasza 18,1-8.
Jezus opowiedział swoim uczniom przypowieść o tym, że zawsze powinni modlić się i nie ustawać: «W pewnym mieście żył sędzia, który Boga się nie bał i nie liczył się z ludźmi. W tym samym mieście żyła wdowa, która przychodziła do niego z prośbą: „Obroń mnie przed moim przeciwnikiem”. Przez pewien czas nie chciał; lecz potem rzekł do siebie: „Chociaż Boga się nie boję ani z ludźmi się nie liczę, to jednak, ponieważ naprzykrza mi się ta wdowa, wezmę ją w obronę, żeby nie przychodziła bez końca i nie zadręczała mnie”». I Pan dodał: «Słuchajcie, co ten niesprawiedliwy sędzia mówi. A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie? Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę. Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?».

„A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie?”.
Dziś Jezus w Ewangelii uczy mnie wytrwałej modlitwy. Pokazuje, że wytrwałość zmienia nastawienie nawet niesprawiedliwego sędziego, a co dopiero dobrego Boga. Więc lekcja na dziś to być wytrwałym w rozmowie z Bogiem. I tu mam dwie myśli:

Pierwsza to moje podejście do rozmowy z Bogiem. Ile czasu mu poświęcam w ciągu dnia oraz o czym z Nim rozmawiam? Czy opowiadam mu o całym życiu? Czy są sprawy, do których Go nie zapraszam?

Drugą myślą jest odpowiedź Boga podczas takich rozmów. Szczególnie chodzi mi o prośby. Najlepiej pokazuje mi to obraz Ojca, który słucha próśb małego dziecka. Jako dobry ojciec daje swojemu dziecku, tylko dobre rzeczy. Nawet jeśli dziecko długo prosi, nie dostanie tego co mu zaszkodzi. Myślę, że tak jest z Bogiem i może dlatego nie wysłuchuje wszystkich moich próśb. Doświadczam tego, że spełnia dobre pragnienia, które sprawiają że jestem szczęśliwy. Na przykład podarował mi dobrą żonę i dzieci, dobrych ludzi na drodze i wiele innych „prezentów”.
Tato dziękuję Ci, że zawsze słuchasz.

Życzę Ci szczerych rozmów z Tatą.

Szczęśliwy mąż i ojciec
Grzegorz Kociuba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *