MARIA OBRAŁA NAJLEPSZĄ CZĄSTKĘ

Ewangelia wg św. Łukasza 10,38-42.
Jezus przyszedł do jednej wsi. Tam pewna niewiasta, imieniem Marta, przyjęła Go do swego domu. Miała ona siostrę, imieniem Maria, która siadła u nóg Pana i przysłuchiwała się Jego mowie. Natomiast Marta uwijała się koło rozmaitych posług. Przystąpiła więc do Niego i rzekła: «Panie, czy Ci to obojętne, że moja siostra zostawiła mnie samą przy usługiwaniu? Powiedz jej, żeby mi pomogła». A Pan jej odpowiedział: «Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona».

„Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona”.
Jezus dziś w Ewangelii pokazuje mi, że będąc obok najważniejszych osób czy wydarzeń, można przegapić coś ważnego. Marta troszczyła się o Jezusa, o jego potrzeby, ale w tym wszystkim mogła przegapić ważne słowa, które On mówił, czyli tą najważniejszą cząstkę.

Widzę, że w życiu mogę mieć podobnie. Mogę troszczyć się na przykład o oprawę mszy ślubnej, ustawienie kwiatów, zaproszenie gości, piękny śpiew itd… i w tych wszystkich troskach przegapić najważniejsze, że Jezus przychodzi zamieniając mnie i moją żonę w jedno ciało, małżeństwo.
Tato dziękuję, że codziennie pokazujesz mi co jest najcenniejsze w życiu.

Życzę Ci otwartych oczu serca, byś co dzień widział i wybierał najlepszą cząstkę.

Szczęśliwy mąż i ojciec
Grzegorz Kociuba

1 myśl w temacie “MARIA OBRAŁA NAJLEPSZĄ CZĄSTKĘ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *