ON WAS WSZYSTKIEGO NAUCZY

Ewangelia wg św. Jana 14,23-29.
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy u niego przebywać. Kto Mnie nie miłuje, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca. To wam powiedziałem przebywając wśród was. A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem. Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka. Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie. A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie”.

„Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę […] A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem”.
Dzisiaj Jezus pokazuje mi jak Go kochać. Bardzo prosty sposób – wystarczy przestrzegać Jego nauki. Prosty – bo wiem co robić, trudny zarazem – bo nauka Jezusa jest wymagająca. Jezus nie zostawia mnie z tym zadaniem samego, razem z Ojcem posyłają Pocieszyciela. Duch Święty, który przychodzi naucza mnie wszystkiego i przypomina naukę Jezusa. Więc teraz, jedyne co mi zostaje do zrobienia, to wybór czy chcę to wypełnić?
Ja chcę, choć to trudne. A Ty chcesz?
Tato proszę Cię w imię Twego Syna, Jezusa Chrystusa, posyłaj nam swego Ducha.

Życzę Ci odwagi w codziennych wyborach.

Szczęśliwy mąż i ojciec
Grzegorz Kociuba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *