ALE SŁOWA MOJE NIE PRZEMINĄ

Ewangelia wg św. Marka 13,24-32.
Jezus powiedział do swoich uczniów: „W owe dni, po tym ucisku, słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku. Gwiazdy będą padać z nieba i moce na niebie zostaną wstrząśnięte. Wówczas ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w obłokach z wielką mocą i chwałą. Wtedy pośle On aniołów i zbierze swoich wybranych z czterech stron świata, od krańca ziemi aż do szczytu nieba.

A od drzewa figowego uczcie się przez podobieństwo. Kiedy już jego gałąź nabiera soków i wypuszcza liście, poznajecie, że blisko jest lato. Tak i wy, gdy ujrzycie, że to się dzieje, wiedzcie, że blisko jest, we drzwiach. Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie. Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą. Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec”.

„Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą”.
Dziś zwróciłem uwagę na słowa Jezusa – one nigdy nie przeminą. Cały świat przemija, a to co powiedział Jezus nie przeminie, jest to jedyna pewna rzecz. Zmusza mnie to do zastanowienia:
po pierwsze czy znam słowa Jezusa, a po drugie czy wierzę Mu i Jego słowu?
Dziękuję że mogę słuchać twoich słów mój Boże.

Życzę ciekawych rozmów z Tatą.

Szczęśliwy mąż i ojciec
Grzegorz Kociuba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *