TAM JESTEM POŚRÓD NICH

Ewangelia wg św. Mateusza 18,15-20.
„Jezus powiedział do swoich uczniów: «Gdy brat twój zgrzeszy przeciw tobie, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi. A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik.
Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie. Dalej, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich»”.

„Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich”.
Dziś Jezus podaje mi prosty sposób jak się z Nim spotkać: „gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich”. Czyli wystarczy się zebrać i pomodlić w imię naszego Boga, w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Ale ta prosta rada w życiu okazuje się trudna. Łatwiej mi przychodzi modlitwa, nawet długa, ale samodzielna, niż wspólna np. z Żoną. Więc dla mnie wyzwaniem staje się wprowadzić tą prostą radę w życie i codziennie doświadczać obecności Boga.
Życzę owocnych spotkań w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Szczęśliwy mąż i ojciec
Grzegorz Kociuba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *