NIE BÓJCIE SIĘ!

Ewangelia wg św. Mateusza 10,26-33.
Jezus powiedział do swoich apostołów: «Nie bójcie się ludzi. Nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. Co mówię wam w ciemności, powtarzajcie na świetle, a co słyszycie na ucho, rozgłaszajcie na dachach. Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle. Czyż nie sprzedają dwóch wróbli za asa? A przecież żaden z nich bez woli Ojca waszego nie spadnie na ziemię. U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. Dlatego nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli. Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie».

„Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą.”
Dziś w Ewangelii Jezus, powtarza trzy razy: NIE BÓJCIE SIĘ! To właśnie strach zwrócił moją uwagę. Strach jest ogromna siłą niszczącą, człowieka i jego plany.
Ale dobra nowina na dziś jest taka, że Bóg nie da nas skrzywdzić, skoro dba o wróble,
a my jesteśmy „cenniejsi niż wiele wróbli”. „DLATEGO NIE BÓJCIE SIĘ!!!”
Drugą rzeczą, o której warto powiedzieć to to, że tam gdzie pojawia się strach najprawdopodobniej kryje się jakiś talent, albo szansa na szczęśliwe życie.
Moim lękiem było publiczne czytanie słowa Bożego. Był czas, gdy z tego zrezygnowałem. Ale miałem wielkie pragnienie mówienia o Bogu i o Jego obietnicach. Gdybym się nie zmierzył z tym lękiem, nie żyłbym pełnią, przez to nie byłbym szczęśliwy, a kilka osób nie usłyszałoby świadectwa o Bogu.

Więc NIE BÓJ SIĘ, przebadaj źródło strachu, bo może właśnie tam jest twoja największa szansa na szczęśliwe życie.

Życzę pokoju i odwagi w poszukiwaniu drogi ku życiu w pełni. A otuchy niech dodają słowa św. Pawła: „wiemy też, że Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra […]” (Rz 8, 28).

Szczęśliwy mąż
Grzegorz Kociuba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *