NIE PĘKAJ

Ewangelia wg św. Jana 14,1-12.
Jezus powiedział do swoich uczniów: «Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie. W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. Znacie drogę, dokąd Ja idę».
Odezwał się do Niego Tomasz: «Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?»
Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście».
Rzekł do Niego Filip: „Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy”. Odpowiedział mu Jezus: «Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: „Pokaż nam Ojca?” Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł. Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie, wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła!
Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca».

„Niech się nie trwoży serce wasze.”
Dziś Jezus wzywa do odwagi. Nie pozwala uczniom się bać. Wzywa ich, by uwierzyli w Niego. By uwierzyli w Jego wielkie dzieła i zaprasza uczniów do ich tworzenia. Obiecuje, że dokonają jeszcze większych dzieł niż On.
Czy jestem gotowy na taką „jazdę”? Czy zgadzam się na wielkie dzieła w moim życiu? Mi ciężko rozpoznać to co jest wielkie w oczach Bożych. Ale gdy rozpoznam – i jest to najczęściej rzecz która mi daje dużo radości, jakieś moje wielkie pragnienie – to często blokuje Mnie strach. Ale słowa Jezusa pomagają mi się temu przeciwstawić. On mówi: „Niech się nie trwoży serce wasze”, dla mnie to równoznaczne z dzisiejszym NIE PĘKAJ! Razem damy radę, tylko uwierz.

Życzę Ci odwagi byś zgodzić się na wielkie dzieła w swoim życiu i zaczął je realizować. Nie pękaj!
„Niech się nie trwoży serce wasze.”

Szczęśliwy mąż
Grzegorz Kociuba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *