UJRZAŁ I UWIERZYŁ

Ewangelia wg św. Jana 20,1-9.
Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień od niego odsunięty. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra i do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono». Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli oni obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka. Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą na jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

„Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył”.
Chrześcijaństwo jest przekazem wiary od Apostołów, którzy widzieli i uwierzyli, jak np. Jan. W tym kontekście przychodzą mi dwie myśli. Pierwsza to zadanie, by tak żyć ewangelią, aby ludzie patrzący na moje życie zaczęli wierzyć w ewangelię.

Druga myśl to że św. Jan ujrzał i uwierzył, a ja jestem w innej sytuacji: nie widziałem, a staram się wierzyć. Jezus mówił o takich: „błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli” (J 20,29).
Tato proszę daj wiarę, bym wierzył nie widząc i otwórz mi oczy, bym widział Cię wtedy gdy przychodzisz.

Życzę Ci radości ze Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg pokonał śmierć. ALLELUJA!!!

Szczęśliwy mąż i ojciec
Grzegorz Kociuba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *