CÓŻ MAMY CZYNIĆ ABYŚMY WYKONYWALI DZIEŁA BOŻE?

Ewangelia wg św. Jana 6,24-35.
Kiedy ludzie z tłumu zauważyli, na brzegu jeziora nie ma Jezusa, a także Jego uczniów, wsiedli do łodzi, przybyli do Kafarnaum i tam Go szukali. Gdy zaś odnaleźli Go na przeciwległym brzegu, rzekli do Niego: «Rabbi, kiedy tu przybyłeś?» Odpowiedział im Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Szukacie Mnie nie dlatego, żeście widzieli znaki, ale dlatego, żeście jedli chleb do sytości. Troszczcie się nie o ten pokarm, który ginie, ale o ten, który trwa na wieki, a który da wam Syn Człowieczy; Jego to bowiem pieczęcią swą naznaczył Bóg Ojciec».

Oni zaś rzekli do Niego: «Cóż mamy czynić, abyśmy wykonywali dzieła Boże?» Jezus odpowiadając rzekł do nich: «Na tym polega dzieło zamierzone przez Boga, abyście uwierzyli w Tego, którego On posłał». Rzekli do Niego: «Jakiego więc dokonasz znaku, abyśmy go widzieli i Tobie uwierzyli? Cóż zdziałasz? Ojcowie nasi jedli mannę na pustyni, jak napisano: „Dał im do jedzenia chleb z nieba”». Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Nie Mojżesz dał wam chleb z nieba, ale dopiero Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba. Albowiem chlebem Bożym jest Ten, który z nieba zstępuje i życie daje światu». Rzekli więc do Niego: «Panie, dawaj nam zawsze tego chleba». Odpowiedział im Jezus: «Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie».

„«Cóż mamy czynić, abyśmy wykonywali dzieła Boże?». Jezus odpowiadając rzekł do nich: «Na tym polega dzieło zamierzone przez Boga, abyście uwierzyli w Tego, którego On posłał»”.
W dzisiejszej Ewangelii Jezus pokazuje jaki plan Bóg Ojciec przygotował dla każdego człowieka. Pierwszą rzeczą jaką mam zrobić to uwierzyć w Jezusa Chrystusa. W to wszystko co o Nim podają Ewangelie – np. że jest Synem Bożym, który wcielił się by mnie zbawić. Gdy już uda mi się to zrobić to mogę pogłębiać wiarę w Jezusa przychodząc do Niego i szukając Go w codzienności. On obiecuje, że gdy do Niego przyjdę nie będę już łakną – On zaspokoi wszystkie moje „głody” – a także, że gdy w Niego uwierzę nie będę już pragnął – On zaspokoi moje pragnienia. W moim życiu te słowa się sprawdzają.
Życzę Ci odwagi byś uwierzył w słowa Jezusa i zaczął nimi żyć.

Szczęśliwy mąż i ojciec
Grzegorz Kociuba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *