ZACZĄŁ ROZSYŁAĆ ICH PO DWÓCH

Ewangelia wg św. Marka 6,7-13.
Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi i przykazał im, żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. «Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien». I mówił do nich: «Gdy do jakiego domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie. Jeśli w jakim miejscu was nie przyjmą i nie będą słuchać, wychodząc stamtąd strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich!» Oni więc wyszli i wzywali do nawrócenia. Wyrzucali też wiele złych duchów oraz wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali.

„Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi i przykazał im, żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie”.
W dzisiejszej Ewangelii Jezus posyła swoich uczniów. Daje im władzę nad duchami nieczystymi i wskazuje misję do wypełnienia. Mają wyrzucać złe duchy, uzdrawiać i głosić Królestwo Boże. Dla mnie to wezwania do zastanowienia nad dwiema rzeczami:
po pierwsze do czego wzywa mnie Jezus. Jakie władze, talenty i zdolności mi dał bym głosił Jego Królestwo?
Po drugie to pytanie z czego muszę zrezygnować by móc lepiej wypełniać swoją misję?
Proszę Cię Jezu pomóż mi znaleźć odpowiedź na te pytania.

Życzę Ci owocnego spotkania z naszym Nauczycielem.

Szczęśliwy mąż i ojciec
Grzegorz Kociuba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *