WY JESTEŚCIE ŚWIADKAMI TEGO

Ewangelia wg św. Łukasza 24,35-48.
Uczniowie opowiadali, co ich spotkało w drodze, i jak poznali Jezusa przy łamaniu chleba. A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: «Pokój wam». Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha. Lecz On rzekł do nich: «Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam». Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi. Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: «Macie tu coś do jedzenia?» Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. Wziął i jadł wobec nich. Potem rzekł do nich: «To właśnie znaczyły słowa, które mówiłem do was, gdy byłem jeszcze z wami: Musi się wypełnić wszystko, co napisane jest o Mnie w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach». Wtedy oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma, i rzekł do nich: «Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie, w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jerozolimy. Wy jesteście świadkami tego».

„Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie, w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jerozolimy. Wy jesteście świadkami tego”.
Uczniowie stali się świadkami Boga, Jezusa Chrystusa, który najpierw stał się człowiekiem, a potem zwycięsko przeszedł przez śmierć. Oni przekazali to swoim uczniom, a ci kolejnym i tak wiara w Jezusa Chrystusa przekazywana jest do dziś. Dlatego mówimy że kościół jest apostolski. By zachować ten łańcuszek przekazywania wiary, ja też muszę ją przekazać. Dla mnie to miejsce do refleksji: jakiego Boga poznają ludzie patrząc na moje życie? Czy będzie to Bóg zwycięstwa i radości – dobrej nowiny, czy męczennik, który niesie krzyż? A jaki obraz Boga będą mieli ludzie patrząc na twoje życie?
Życzę odważnych rozmów z Bogiem Ojcem. On Kocha Ciebie i mnie, chce dla nas największego dobra.

Szczęśliwy mąż i ojciec
Grzegorz Kociuba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *