BĘDZIESZ NAZYWAŁ SIĘ KEFAS, SKAŁA

Ewangelia wg św. Jana 1,35-42.
Jan stał wraz z dwoma swoimi uczniami i gdy zobaczył przechodzącego Jezusa, rzekł: «Oto Baranek Boży». Dwaj uczniowie usłyszeli, jak mówił, i poszli za Jezusem. Jezus zaś odwróciwszy się i ujrzawszy, że oni idą za Nim, rzekł do nich: «Czego szukacie?» Oni powiedzieli do Niego: «Rabbi, to znaczy: Nauczycielu, gdzie mieszkasz?» Odpowiedział im: «Chodźcie, a zobaczycie».
Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka, i tego dnia pozostali u Niego. Było to około godziny dziesiątej. Jednym z dwóch, którzy to usłyszeli od Jana i poszli za Nim, był Andrzej, brat Szymona Piotra. Ten spotkał najpierw swego brata i rzekł do niego: «Znaleźliśmy Mesjasza», to znaczy: Chrystusa. I przyprowadził go do Jezusa. A Jezus wejrzawszy na niego rzekł: «Ty jesteś Szymon, syn Jana, ty będziesz nazywał się Kefas», to znaczy: Piotr.

„Ty jesteś Szymon, syn Jana, ty będziesz nazywał się Kefas”
Dziś Pan Jezus zmienia imię Szymonowi, czyli nadaje mu nowy cel w życiu. Teraz będzie skałą na której Bóg będzie budował swój Kościół. I dzięki temu, że Piotr poszedł za tym do czego został powołany, mamy Stolicę Piotrową. A jego następca głosi dobrą nowinę światu.
W tym kontekście myślę o swoich imionach od chrztu – Grzegorz i Piotr, czyli czujny i skała. Myślę, że to nie przypadek że mam takie imiona. Staram się więc czuwać i wybierać dobre drogi w życiu i być oparciem dla tych których spotykam. Często szukam imienia które mi nadał Bóg? Szukam do czego mnie stworzył? A Ty już wiesz jakie masz imię i do czego zostałeś stworzony?
Życzę odważnych dyskusji z Bogiem na temat swojego imienia i powołania.

Szczęśliwy mąż i ojciec
Grzegorz Kociuba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *