OPAMIĘTAŁ SIĘ I …

Ewangelia wg św. Mateusza 21,28-32.
Jezus powiedział do arcykapłanów i starszych ludu: «Co myślicie? Pewien człowiek miał dwóch synów. Zwrócił się do pierwszego i rzekł: „Dziecko, idź dzisiaj i pracuj w winnicy”. Ten odpowiedział: „Idę, panie”, lecz nie poszedł. Zwrócił się do drugiego i to samo powiedział. Ten odparł: „Nie chcę”. Później jednak opamiętał się i poszedł. Któryż z tych dwóch spełnił wolę ojca?» Mówią Mu: «Ten drugi». Wtedy Jezus rzekł do nich: «Zaprawdę, powiadam wam: Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego. Przyszedł bowiem do was Jan drogą sprawiedliwości, a wyście mu nie uwierzyli. Celnicy zaś i nierządnice uwierzyli mu. Wy patrzyliście na to, ale nawet później nie opamiętaliście się, żeby mu uwierzyć».

„Pewien człowiek miał dwóch synów. […] Zwrócił się do drugiego i to samo powiedział. Ten odparł: „Nie chcę”. Później jednak opamiętał się i poszedł.”
Jezus mówiąc do faryzeuszów, przekazuje dziś dobrą nowinę. Nie ma w życiu straconej pozycji – patrz drugi syn z przypowieści. W każdej chwili mogę się opamiętać i zacząć pełnić wolę Ojca. I dlatego Jezus mówiąc o celnikach i nierządnicach, czyli największych grzesznikach, pokazuje, że nawet oni mogą wejść do Królestwa niebieskiego. Więc skoro nawet najwięksi grzesznicy mogą, to i ja mogę się OPAMIĘTAĆ i pełnić wolę Ojca.
Życzę owocnych refleksji nad swoją życiową misją.

Szczęśliwy mąż
Grzegorz Kociuba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *